Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bahçeli’den Akil İnsanlara: MHP’nin gözü üzerinizde

Devlet Bahçeli, Akil İnsanlar Heyetindeki isimlere, “Şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın, isterseniz Avrupa kadrosuna karışın… MHP’nin gözü üzerinizdedir” şeklinde seslendi.

Bahçeli’den Akil İnsanlara: MHP’nin gözü üzerinizde
  • 09.02.2019
  • 43 kez okundu
Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm süreci kapsamında çalışmaları ile gündeme gelen ve yakın zamanda Oslo’da yeni bir toplantı düzenleyen “Akil İnsanlar Heyeti”nden isimlere seslenerek, “MHP’nin gözü üzerinizde” dedi.

Aralarında bazı gazeteci, eski siyasetçi ve sanatçıların olduğu “Akil İnsanlar Heyeti”nden bazı isimler kasım ayı sonlarında Oslo’da “Çatışma Çözümlerine Toplumsal Katılım” başlıklı konferansa katılmıştı.

Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında “Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan bazı akılsızlar Oslo’da toplanmışlar” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın, isterseniz Avrupa kadrosuna karışın, ama Türk milletinin sabrını zorlamayın, tahammülünü yanlışa yormayın. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, zira meydan boş değildir, MHP’nin gözü üzerinizdedir”

Kürt sorununa çözüm bulmak amacıyla İmralı’da tutuklu olan Abdullah Öcalan ile HDP aracılığıyla sürdürülen çözüm süreci 2015 yılında sona ermiş, o dönemde çözüm sürecini halka anlatmak ve teşvik etmek amacıyla Akil İnsanlar Heyeti kurulmuştu.

Kaynak: Reuters

Reklam
TİM: İhracatın yüzde 10’unu TL ile yaptık
TİM Başkanı Gülle, "158 ülkede ihracatımızın yaklaşık yüzde 10'unu TL karşılığında yaptık. Yaptığımız çalıştaylarla TL ile ihracatın ne kadar önemli...
Çin, İran’daki petrol yatırımlarını askıya aldı
Çin Ulusal Petrol Şirketi, ABD ile ticaret müzakereleri sırasında gerilim yaşanmaması için İran'daki yatırımlarını askıya aldı.
7 ülkeden ‘bölgesel birlik’ kararı
Suudi Arabistan'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kızıldeniz ve Aden Körfezi'ne kıyısı bulunan 7 ülke, "bölgesel birlik" kurmaya karar verdi.
May, güven oylamasını kazandı
İngiltere Başbakanı May, parti için güven oylamasını 117'ye karşı 200 oyla kazandı.
ABD’li senatörler: Suudi Veliaht Prens görevden alınmalı
ABD'de Cumhuriyetçi senatör Graham, Suudi Veliaht Prense ilişkin "O şahıs, Veliaht Prens, o kadar zehirli, o kadar kusurlu ki orada...
Kanada: Çin’de gözaltına alınan vatandaşımız kayıp
Çin'de gözaltına alınan iki Kanadalı ulusal güvenliği tehdit etmekle suçlanıyor. Kanada hükümeti, gözaltına alınan iş adamı Spavor'un ortadan kaybolduğunu söyledi.
Avrupa, Kuzey Akım 2’nin iptalini istedi
Avrupa Parlamentosu, Ukrayna'yı devre dışı bırakan Kuzey Akım 2 boru hattı inşasını kınadı ve iptalini istedi.
Almanya eğitime 133 milyar euro harcadı
Almanya, eğitim için geçen yıl 133,4 milyar euro harcadı. Kişi başı eğitim harcamaları 5 bin 300 euro olarak ölçüldü.
Rusya’dan Avrupa’ya “Kuzey Akım 2” yanıtı
Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Avrupa Parlamentosunun Kuzey Akım 2'nin iptali çağrısı ile ilgili, “Bu çağrılar artık haber değil. Söz...
“Aşağı yönlü riskler güç kazanıyor”
ECB Başkanı Draghi, "Euro Bölgesi ekonomisi üzerindeki riskler dengeli, ancak aşağı yönlü riskler güç kazanıyor." dedi.
Sayısal Loto devretti
Çekilişte 6 bilen çıkmayınca 6 milyon 757 bin 8 lira 39 kuruş devretti.
‘İklim değişikliğiyle ilgili mücadelede finansa erişim talebimiz var’
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,"İklim değişikliğiyle ilgili mücadele noktasında finansa erişim talebimiz var. Bu finansla birlikte ülkemizde iklim değişikliğiyle...
Türkiye Uzay Ajansı kuruldu
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansı kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanlığı Londra’da panel düzenledi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "Turkey Today/Bugünün Türkiyesi" panellerinin İngiltere ayağı ”Değişen Ortadoğu'da Türkiye" paneli Londra’da gerçekleştirildi.
Doğu Anadolu’da ulaşıma kar engeli
Doğu Anadolu Bölgesindeki Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 373 yerleşim biriminin yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
webmaster forumu