Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MÜSİAD’dan Şanghay Ticaret Federasyonu ile iş birliği

Çin’in finans merkezi Şanghay’da MÜSİAD ile Çin’in önemli ticaret birliklerinden, 80 bin üyeli Şanghay Sanayi ve Ticaret Federasyonu arasında bir iş birliği anlaşması imzalandı.

MÜSİAD’dan Şanghay Ticaret Federasyonu ile iş birliği
  • 10.02.2019
  • 32 kez okundu
Reklam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Çin’in önemli ticari birliklerinden Şanghay Sanayi ve Ticaret Federasyonu ile iş birliği anlaşması imzaladı. 

Şanghay BaşKonsolosu Sabri Tunç Angılı ve Şanghay Ticaret Ateşesi Mustafa Akseli’nin de hazır bulunduğu imza törenine çok sayıda diplomatik misyon temsilcileri ve Şanghay Belediyesinden yetkililer, Anhui ve Jiangsu Eyaletlerinin Sanayi ve Ticaret Federasyonları yetkilileri ve Çin iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Törende konuşan MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Başkanı İbrahim Uyar Çin’e yönelik projeleri hızla sürdürdüklerini belirterek, “Çin’in güçlü yatırım sermayesi ve dev ihracat pazarı ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayacak. Çin’in farklı bölgelerine temsilcilik açma çalışmalarımızla bu ülke ile ilişkilerimizi en üst seviyede güçlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şanghay Sanayi ve Ticaret Federasyonu Başkanı Vang Cışiong da “Türkiye bizim için çok önemli, ilişkilerin gelişmesi için önemli projelere imza atmaya hazırız.” dedi.

MÜSİAD Şanghay Temsilcisi Özgür Çakır ise, söz konusu anlaşmayla gelecek yıla yönelik önemli projelere ilk adımın atıldığını ve projelerin Türkiye’ye yatırım ve ihracat noktasında katkılar sağlayacağını söyledi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın 2019’u “Asya Pasifik Yılı” ilan etmesiyle Çin’e yönelik projelerini hızlandıran dernek, söz konusu anlaşmayla Türkiye’ye güçlü yatırımcıları getirmeyi ve Türk ürünlerinin Çin’e daha fazla ihraç edilmesini hedefliyor. 

Dünyanın 88 ülkesinde 300’den fazla noktada etkinliği bulunan MÜSİAD, elli beş binden fazla işletmeyi temsil ediyor. MÜSİAD, Yatırım ve İhracat Platformu şemsiyesi altında, Türkiye’ye doğrudan dış yatırımları ve Türkiye’nin ihracatını artıracak önemli projeleri hayata geçiriyor. 

Kaynak: AA

Reklam
TİM: İhracatın yüzde 10’unu TL ile yaptık
TİM Başkanı Gülle, "158 ülkede ihracatımızın yaklaşık yüzde 10'unu TL karşılığında yaptık. Yaptığımız çalıştaylarla TL ile ihracatın ne kadar önemli...
Çin, İran’daki petrol yatırımlarını askıya aldı
Çin Ulusal Petrol Şirketi, ABD ile ticaret müzakereleri sırasında gerilim yaşanmaması için İran'daki yatırımlarını askıya aldı.
7 ülkeden ‘bölgesel birlik’ kararı
Suudi Arabistan'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kızıldeniz ve Aden Körfezi'ne kıyısı bulunan 7 ülke, "bölgesel birlik" kurmaya karar verdi.
May, güven oylamasını kazandı
İngiltere Başbakanı May, parti için güven oylamasını 117'ye karşı 200 oyla kazandı.
ABD’li senatörler: Suudi Veliaht Prens görevden alınmalı
ABD'de Cumhuriyetçi senatör Graham, Suudi Veliaht Prense ilişkin "O şahıs, Veliaht Prens, o kadar zehirli, o kadar kusurlu ki orada...
Kanada: Çin’de gözaltına alınan vatandaşımız kayıp
Çin'de gözaltına alınan iki Kanadalı ulusal güvenliği tehdit etmekle suçlanıyor. Kanada hükümeti, gözaltına alınan iş adamı Spavor'un ortadan kaybolduğunu söyledi.
Avrupa, Kuzey Akım 2’nin iptalini istedi
Avrupa Parlamentosu, Ukrayna'yı devre dışı bırakan Kuzey Akım 2 boru hattı inşasını kınadı ve iptalini istedi.
Almanya eğitime 133 milyar euro harcadı
Almanya, eğitim için geçen yıl 133,4 milyar euro harcadı. Kişi başı eğitim harcamaları 5 bin 300 euro olarak ölçüldü.
Rusya’dan Avrupa’ya “Kuzey Akım 2” yanıtı
Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Avrupa Parlamentosunun Kuzey Akım 2'nin iptali çağrısı ile ilgili, “Bu çağrılar artık haber değil. Söz...
“Aşağı yönlü riskler güç kazanıyor”
ECB Başkanı Draghi, "Euro Bölgesi ekonomisi üzerindeki riskler dengeli, ancak aşağı yönlü riskler güç kazanıyor." dedi.
Sayısal Loto devretti
Çekilişte 6 bilen çıkmayınca 6 milyon 757 bin 8 lira 39 kuruş devretti.
‘İklim değişikliğiyle ilgili mücadelede finansa erişim talebimiz var’
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,"İklim değişikliğiyle ilgili mücadele noktasında finansa erişim talebimiz var. Bu finansla birlikte ülkemizde iklim değişikliğiyle...
Türkiye Uzay Ajansı kuruldu
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansı kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanlığı Londra’da panel düzenledi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "Turkey Today/Bugünün Türkiyesi" panellerinin İngiltere ayağı ”Değişen Ortadoğu'da Türkiye" paneli Londra’da gerçekleştirildi.
Doğu Anadolu’da ulaşıma kar engeli
Doğu Anadolu Bölgesindeki Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te 373 yerleşim biriminin yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
webmaster forumu